Fixtures

Feb
23
Sat
Chiltern League Round 1
Feb 23 all-day
Mar
9
Sat
CBSS Open Meet (Level 2)
Mar 9 – Mar 10 all-day
Mar
16
Sat
Chiltern League Round 2
Mar 16 all-day
Mar
22
Fri
Wycombe Long Course (Level 1)
Mar 22 – Mar 24 all-day
Mar
30
Sat
Luton Level 1 Meet
Mar 30 – Mar 31 all-day
Apr
6
Sat
Chiltern League Round 3
Apr 6 all-day
Apr
20
Sat
Luton Open
Apr 20 – Apr 21 all-day
May
4
Sat
Summer LC East Regionals Weekend 1 (15 and over)
May 4 – May 6 all-day
May
11
Sat
Splash 2 – Frantic 50s
May 11 @ 5:00 pm
May
18
Sat
Summer LC East Regionals Weekend 1 (14 and under)
May 18 – May 20 all-day
Jun
1
Sat
Junior League Round 1
Jun 1 all-day
Jun
8
Sat
John Honey Gala
Jun 8 all-day
Jun
14
Fri
DSC Quiz tbc
Jun 14 @ 7:00 pm
Jun
16
Sun
Club Champs Gala 1
Jun 16 @ 8:00 am – 12:00 pm
Jun
22
Sat
Watford Open
Jun 22 – Jun 23 all-day
Jun
29
Sat
Tom Williams Gala
Jun 29 @ 5:00 pm
Tom Williams Cup Gala – 29th June 2019
   
All Star Relays will feature a child from each age group. They can be swum in any order
   
Joker Card- Each team will have one joker card issued at the start of the gala. A coach/team manager will be able to display this once to receive double points in this event.
   
Age at 31 December 2019
   
1 Girls 10&U 4x25m Free Relay
2 Boys 10&U 4x25m Free Relay
3  Girls 12&U 4x50m Medley Relay
4  Boys 12&U 4x50m Medley Relay
5  Girls 14&U 4x50m Free Relay
6 Boys 14&U 4x50m Free Relay
7 Ladies Open 4x50m Medley Relay
8 Mens Open 4x50m Medley Relay
9 Girls 10&U 50m Backstroke
10 Boys 10&U 50m Backstroke
11 Girls 12&U 50m Fly
12 Boys 12&U 50m Fly
13 Girls 14&U 50m Freestyle
14 Boys 14&U 50m Freestyle
15 Ladies Open 100m Breaststroke
16 Mens Open 100m Breaststroke
17 Girls 10&U 4x25m Medley Relay
18 Boys 10&U 4x25m Medley Relay
19 Girls 12&U 50m Backstroke
20 Boys 12&U 50m Backstroke
21 Girls 14&U 50m Fly
22 Boys 14&U 50m Fly
23 Ladies Open 100m Freestyle
24 Mens Open 100m Freestyle
25 Girls 4 x 25m All Star Individual Medley Relay
26 Boys 4x25m All Star Individual Medley Relay
27 Girls 10&U 50m Breaststroke
28 Boys 10&U 50m Breaststroke
29 Girls 12&U 4x50m Free Relay
30 Boys 12&U 4x50m Free Relay
31 Girls 14&U 50m Backstroke
32 Boys 14&U 50m Backstroke
33 Ladies Open 50m Fly
34  Mens Open 50m Fly
35 Girls 10&U 50m Freestyle
36 Boys 10&U 50m Freestyle
37 Girls 12&U 50m Breaststroke
38 Boys 12&U 50m Breaststroke
39 Girls 14&U 4x50m Medley Relay
40 Boys 14&U 4x50m Medley Relay
41 Ladies Open 100m Backstroke
42 Mens Open 100m Backstroke
43 Girls 4 x 25m All Star Freestyle Relay
44 Boys 4 x 25m All Star Freestyle Relay
45 Girls 12&U 50m Freestyle
46 Boys 12&U 50m Freestyle
47 Girls 14&U 50m Breaststroke
48 Boys 14&U 50m Breaststroke
49 Ladies Open 4x50m Free Relay
50 Mens Open 4x50m Free Relay
51 Squadron 8x25m Freestyle (girl/boy)

Jul
6
Sat
Junior League Round 2
Jul 6 all-day
Jul
14
Sun
Club Champs Gala 2
Jul 14 @ 8:00 am – 12:00 pm
Jul
19
Fri
DSC Summer Social
Jul 19 @ 6:30 pm
Jul
21
Sun
Regional and County Open Water Championships
Jul 21 all-day